Tym żyje Szkoła

 • Praktyki w Hiszpanii i Irlandii
  29
  JUN

  Praktyki w Hiszpanii i Irlandii

  W ramach projektu finansowanego z programu UE Erasmus Plus, 52 uczniów naszej szkoły wyjechało na staże zagraniczne do Irlandii i Hiszpanii. W Saragossie i Belfaście młodzież odbyła miesięczne praktyki zawodowe, pracując u pracodawców w wybranym zawodzie. Podczas projektu realizowany był także program kulturowy – zwiedzanie miasta, muzeów i okolicznych ciekawych miejsc. Dzięki zakwaterowaniu w Belfaście u rodzin, nasi uczniowie brali też czynny udział w codziennym życiu goszczącej rodziny. Uczestnicy projektu w czasie roku szkolnego mieli zapewnione przygotowanie kulturowe oraz kursy języków obcych: hiszpańskiego i angielskiego. Już na miejscu praktyk brali udział w dodatkowych kursach językowych prowadzonych przez native speakerów.

  Dzięki projektowi staży zagranicznych młodzież poznała inne metody, organizację i warunki pracy, nauczyła się funkcjonować w nowym dla siebie środowisku, otworzyła się na możliwości, jakie niesie ze sobą dynamicznie rozwijający się rynek pracy. Przyszli fachowcy nauczyli się odpowiedzialności za wykonywaną pracę. Przełamane zostały stereotypy, młodzi ludzie poznali kulturę i zwyczaje kraju, w którym przebywali, pokonali wszelkie bariery wewnętrzne, językowe i kulturowe. Nawiązały się międzynarodowe przyjaźnie, a niektórzy uczestnicy projektu otrzymali ciekawe propozycje zawodowe. Opiekunami uczniów podczas pobytu za granicą byli nauczyciele z Budowlanki.

 • Międzynarodowy projekt - Moskwa 2018
  29
  JUN

  Międzynarodowy projekt - Moskwa 2018

  W czerwcu 2018 r. uczniowie z Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych: Marta Komorowska, Kacper Kijowski, Kacper Biniek i Gabriela Pyska wzięli udział w międzynarodowym projekcie „Praca dla pokoju”. Organizatorem projektu jest Ludowy Związek Niemieckiej Opieki nad Grobami Wojennymi w Europie. W tym roku młodzież trafiła do Moskwy akurat w czasie mundialu, bo w dniach 04.06 – 19.06.2018 r. Uczniowie współpracowali przy renowacji cmentarza żołnierzy poległych pod koniec II wojny światowej w Moskwie. Pomagali im koledzy z Białorusi, Niemiec i Rosji. Uczestnicy projektu nocowali w bursie szkolnej, mieli zapewnione posiłki i dojazd do pracy. W Moskwie rozpoczynał się akurat mundial. Ulice przepełnione były rozśpiewanymi kibicami, ubranymi w barwy swoich drużyn. Miasto, pięknie przystrojone, zapierało dech w piersiach przepychem i bogactwem. Duże wrażenie robiły monumentalne pomniki, wspaniale odrestaurowane zabytkowe budynki, ogromne hotele i cerkwie ze złotymi lub kolorowymi dachami. Szerokie, pięciopasmowe ulice ciągną się w Moskwie kilometrami, o każdej porze dnia i nocy zapełniają je luksusowe samochody. Uczestnicy projektu zwiedzili Kreml, wzięli udział w wycieczce pociągiem do Sankt Petersburga. Mieli okazję podziwiać białą noc, obserwować otwieranie się wszystkich mostów na rzece Newie, którą wpływają do miasta statki dalekomorskie. Młodzież zwiedziła Pałac Carycy Katarzyny. Podróż powrotna również była ciekawą przygodą, bo trwała jeszcze 4 dni. Opiekunem młodzieży z ZSBT była pani Małgorzata Rogalska.

  Celem projektu jest współpraca młodzieży różnych państw uczącej się w podobnych zawodach, wymiana doświadczeń kadry pedagogicznej, otwieranie się na inne kultury, szacunek do poległych wszelkiej narodowości. Uczestnicy projektu mają okazję znacznie rozwinąć umiejętności komunikacyjne w języku obcym. Dzięki nawiązanym przyjaźniom efekty projektu trwają nadal po jego zakończeniu. 

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego
  21
  JUN

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek 22 czerwca 2018 r. o godz. 9.00 w sali gimnastycznej.

 • Bezpieczny wypoczynek
  18
  JUN

  Bezpieczny wypoczynek

  W czasie wakacji pamiętajcie o BEZPIECZNYM wypoczynku! Poradnik bezpiecznego wypoczynku znajdziecie tutaj:

  https://men.gov.pl/strony/bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men-dla-rodzicow-i-opiekunow.html

 • 13
  JUN

  Harmonogram egzaminu zawodowego w sesji czerwiec - lipiec 2018

  pdf Technikum Zawodowe

  pdf Zasadnicza Szkoła Zawodowa

 • Jak nie czytam, jak czytam
  11
  JUN

  Jak nie czytam, jak czytam

  8 czerwca 2018 r. dołączyliśmy do III edycji ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w masowym czytaniu JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM zorganizowanej przez miesięcznik „Biblioteka w Szkole”. Młodzież i pracownicy Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych zgromadzili się w bibliotece i tam czytali w tym samym czasie wybrane przez siebie książki. Demokryt mawiał: Książki są lekarstwem dla umysłu, a my się z nim zgadzamy! W czasie wakacji życzymy pasjonujących lektur! Akcję w naszej szkole zorganizowały panie bibliotekarki: Iwona Ulchurska i Anna Pietrusewicz.