Tym żyje Szkoła

 • "Młoda Krew Ratuje Życie"
  20
  OCT

  "Młoda Krew Ratuje Życie"

  19 października 2017 r. Zespół Szkół Budowlano-Technicznych przystąpił do XV edycji akcji „Młoda Krew Ratuje Życie”. Akcję poboru krwi zorganizowała Rejonowa Rada HDK PCK. Koordynatorem ze strony szkoły była pani Agnieszka Wożniak, natomiast z Rejonowej Rady HDK PCK pan Jerzy Bochenek, pani Renata Wojtakajtis oraz pan Marian Wojtakajtis.  Pobór krwi  przeprowadziła Terenowa Stacja WCKiK pod kierownictwem dr. Arkadiusza Szymczaka. Do akcji zgłosiło się  46 osób, w tym 4 nauczycieli. Po badaniach kwalifikacyjnych „cząstką życia” podzieliło się 36 osób, które oddały 16.200 ml krwi. W grupie znalazło się 16 osób, które pierwszy raz oddały krew. Honorowych dawców wsparli na duchu pani starosta Iwona Wiśniewska oraz prezes PCK w Stargardzie pan Marek Stankiewicz.  Dziękujemy wszystkim Krwiodawcom, jesteście bohaterami!!!

 • „Złotka” z Budowlanki pierwsze w powiecie!!!
  19
  OCT

  „Złotka” z Budowlanki pierwsze w powiecie!!!

  W środę 18.10.2017 r. w ramach mistrzostw powiatu stargardzkiego na sali gimnastycznej ZS Nr 2 odbyły się drużynowe zawody w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje sześciu stargardzkich szkół ponadpodstawowych w kategorii dziewcząt i siedmiu szkół ponadpodstawowych w kategorii chłopców. Zawody rozegrane zostały systemem „każdy z każdym” wśród dziewcząt, natomiast wśród chłopców zostały rozlosowane dwie grupy, w których mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, a następnie dwie najlepsze drużyny z grup zagrały ze sobą systemem pucharowym. Po emocjonujących pojedynkach reprezentacja dziewcząt naszej szkoły zajęła I miejsce w powiecie, w ostatnim meczu pokonując  reprezentację I LO 3:0. Wśród chłopców nasza reprezentacja zajęła w grupie II miejsce i awansowała do finału, w którym ostatecznie zajęła IV miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!!!! Opiekunami młodzieży byli panowie: Wiesław Lada i Piotr Żukowski.

 • I etap konkursu o Jasnej Górze
  19
  OCT

  I etap konkursu o Jasnej Górze

  17 października 2017 r. w ZSBT odbył się I etap konkursu o Jasnej Górze z okazji 300. rocznicy Koronacji Obrazu Jasnogórskiego pod patronatem Starosty Stargardzkiego i Prezydenta Miasta. Najlepszymi okazali się: Julia Siewierska z klasy II A TZ, Aneta Gancarz z IV A TZ i Natalia Jurgielewicz z I A TZ. Ci uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w II etapie konkursu, który odbędzie się 26 października 2017 r. w LO II. Trzymamy kciuki!!! Młodzieżą opiekuje się pani Dorota Biegalska.

 • Zajęcia na temat handlu ludźmi
  18
  OCT

  Zajęcia na temat handlu ludźmi

  18 października mlodzież z ZSBT miała okazję obejrzeć prezentację i porozmawiać o handlu ludźmi z panią Almą Selwesiuk - pracownicą stargardzkiej policji. 

 • Biblioteka naszych marzeń
  17
  OCT

  Biblioteka naszych marzeń

  BIBLIOTEKA NASZYCH MARZEŃ jest w fazie tworzenia!!! Zgłaszajcie do biblioteki lub czytelni tytuły, które uważacie za ważne, zabawne, kontrowersyjne... WARTE PRZECZYTANIA.:) Akcja trwa do końca października. Nie może zabraknąć Waszych książek!!! <

 • Pobór krwi w ZSBT
  16
  OCT

  Pobór krwi w ZSBT

  19 października 2017 r. (czwartek) od godziny 9.00 w sali 4 odbędzie się pobór krwi. Zapraszamy wszystkich pełnoletnich!!! Nad akcją czuwa pani Agnieszka Woźniak.